O aleWorek

33

Najlepsze pomysły rodzą się na styku potrzeby i pasji.

Zaangażowanie i ciężka praca sprawiają, że idea może stać się niezwykłym przedmiotem lub wydarzeniem. I dokładnie taka jest  historia aleWorka!

Tata Adrianny Wołczyk, założycielki i szefowej firmy, zaczął piec w domu chleb. Pyszny, wonny, chrupki i zdrowy! Niestety sposób jego przechowywania sprawiał, że chleb tracił swoje najlepsze właściwości. Adrianna postanowiła pomóc tacie. Talent do igły i nitki połączyła z wiedzą o niebywałych właściwościach lnu i uszyła swój pierwszy worek do chleba. Ponieważ len jest doskonały do przechowywania pieczywa i długo trzyma fason, worek do dziś zdobi kuchenny blat w jej rodzinnym domu.

Szybko szycie stało się sposobem na życie. Pojawiły się nowe osoby – a z nimi śmiałe pomysły – oraz nowe trendy. Maleńka, jednoosobowa manufaktura lnu przekształciła się w gwarną pracownię. W ten sposób, w 2012 roku, powstały pracownia ADKA i marka aleWorek.

Dziś aleWorek to nie tylko produkty, ale też sklep z hasłem przewodnim: worek pełen prezentów, pomysłów, natury. To także szwalnia i aleWorek biznes, gdzie szyjemy dla Was hurtowe ilości zamówień pod wymiar dla klienta.

Jaki jest Twój pomysł? Szyjemy rozwiązania. 

AleWorek – noszę się naturalnie!

ADKA czyli artystyczna, dokładna, kreatywna … Adrianna – założycielka i szefowa. Mózg i serce organizmu. Pewnie i z wdziękiem wpadła w świat biznesu kreując w nim przestrzeń na wyjątkowe produkty. Kocha len i wierzy w jego moc. Kreuje, projektuje, sprawdza i pokazuje piękne produkty, tworzy świat na swoich zasadach.

W swojej codziennej pracy wspierana przez zgrany zespół ludzi, których łączy: miłość do tkanin, wiedza, która jest podporą kreacji, potrzeba tworzenia pięknych i trwałych rzeczy, poszanowanie środowiska, niechęć do plastiku i wiara w len.

sukienka-z-lnu
IMG_6376 kopia

#AleWorekTeam

aleWorek team to zespół zgranych ludzi, którzy uzupełniają się w swoich obowiązkach. Od lewej graficzka Emilka, która służy pomocą, gdy Paint zawodzi 😉 To ona wyczuła nasze soczyste kolory. Szefowa Adrianna w czerwonej bluzce, której mina wszystko dobrze odzwierciedla - często jest zdziwiona, jak sprawy się pięknie toczą. Jest i Wiktor, Account Manager, czyli osoba do kontaktu z klientami. Tu zagada, tam załatwi, to jego wrodzone talenty! Po prawej siedzi Aneta, back office manager, czyli administracja, papierki jej nie straszne! A to tylko mały zakres osób, z którymi tworzymy naszą markę na co dzień. Współpraca dzieje się z kilkunastoma osobami.

Jak się zaczęła moja przygoda z lnem?

Z potrzeby! W naszym domu tata zaczął wypiekać sam chleby i ciągle narzekał, że nie ma go w czym przechowywać. Znał sposób trzymania pieczywa w lnianej tkaninie. Zainteresował mnie tym tematem, kupiłam więc len i uszyłam pierwszy worek, który do dziś mam spakowany jako sentymentalną pamiątkę.

Dlaczego postanowiłam zostać przy temacie worków na dłużej?

Możliwość spełniania zamówień mniejszych i większych to dla mnie kolejne wyzwania, a ja lubię wyzwania! Oprócz sztandarowego produktu – worków, szyję Wasze pomysły, projektuję nowe torebki, wprowadzam do świata piękne przedmioty.

Do kogo kieruję moją ofertę?

Lniane worki do chleba znajdą fanów wśród gospodyń, domowych piekarzy, przez EKO-zwolenników dbających o to, jak i co jedzą, po piekarnie, które jakość swych wypieków stawiają na pierwszym miejscu.

Plecaki-worki z to świetne rozwiązanie dla fanów niezajętych rąk podczas pieszych wędrówek po miejskiej dżungli i wycieczek rowerowych.

Moja oferta kreacji znajduje uznanie głównie wśród kobiet, które poszukują piękna i trwałości wykonania. 

Co można znaleźć na aleworek.pl?

Sklep internetowy proponuje worki, torby i plecaki-worki. Mamy także len do kuchni i len do jadalni. Wraz z rozwojem firmy to też inne lokalne marki, lokalni producenci. Stawiamy na polskie wykonanie i polskie pochodzenie. Nasze hasło i motto to: worek pełen pomysłów, produktów, natury.

W zakładce dla firm znajdzie się formularz do składania zapytań hurtowych.

Na blogu opisujemy, co nas spotyka oraz jak wygląda praca w firmie, pokazujemy też rady związane z noszeniem torebek, czy różnorodności tkanin.Jeśli pojawiają się wątpliwości, odpowiedzi możesz znaleźć w sekcji często zadawane pytania.

Przewiń do góry