O aleWorek

33

Najlepsze pomysły rodzą się na styku potrzeby i pasji.

Zaangażowanie i ciężka praca sprawiają, że idea może stać się niezwykłym przedmiotem lub wydarzeniem. I dokładnie taka jest  historia aleWorka!

Tata Adrianny Wołczyk, założycielki i szefowej firmy, zaczął piec w domu chleb. Pyszny, wonny, chrupki i zdrowy! Niestety sposób jego przechowywania sprawiał, że chleb tracił swoje najlepsze właściwości. Adrianna postanowiła pomóc tacie. Talent do igły i nitki połączyła z wiedzą o niebywałych właściwościach lnu i uszyła swój pierwszy worek do chleba. Ponieważ len jest doskonały do przechowywania pieczywa i długo trzyma fason, worek do dziś zdobi kuchenny blat w jej rodzinnym domu.

Szybko szycie stało się sposobem na życie. Pojawiły się nowe osoby – a z nimi śmiałe pomysły – oraz nowe trendy. Maleńka, jednoosobowa manufaktura lnu przekształciła się w gwarną pracownię. W ten sposób, w 2012 roku, powstały pracownia ADKA i marka aleWorek.

A jaki jest Twój pomysł? Szyjemy rozwiązania. 

AleWorek – to co WPAKUJESZ się?

ADKA czyli artystyczna, dokładna, kreatywna … Adrianna – założycielka i szefowa. Mózg i serce organizmu. Pewnie i z wdziękiem wpadła w świat biznesu kreując w nim przestrzeń na wyjątkowe produkty. Kocha len i wierzy w jego moc. Wie, co w modzie piszczy. Jest doskonałym strategiem.

W swojej codziennej pracy wspierana przez zgrany zespół ludzi, których łączy: miłość do tkanin, wiedza, która jest podporą kreacji, potrzeba tworzenia pięknych i trwałych rzeczy, poszanowanie środowiska, niechęć do plastiku i wiara w len.

Ada_www

Jak się zaczęła moja przygoda z lnem?

Otóż nie inaczej jak z potrzeby! W naszym domu tata zaczął wypiekać sam chleby i ciągle narzekał, że nie ma go w czym przechowywać. Znał sposób trzymania pieczywa w lnianej tkaninie. Zainteresował mnie tym tematem, kupiłam więc len i uszyłam pierwszy worek, który do dziś wdzięczy się na naszym kuchennym blacie.

Dlaczego postanowiłam zostać przy temacie worków na dłużej?

Możliwość spełniania indywidualnych zamówień to dla mnie kolejne wyzwania, a ja lubię wyzwania! Oprócz sztandarowego produktu – worków, szyjemy Wasze pomysły, wykonujemy hafty, czy nadruki.

Do kogo kieruję moją ofertę?

Lniane worki do chleba znajdą fanów wśród zapracowanych gospodyń, które nie mają czasu kupować codziennie chleba, czy domowych piekarzy, przez EKO-zwolenników dbających o to, jak i co jedzą, po piekarnie, które jakość swych wypieków stawiają na pierwszym miejscu.

Plecakoworki z ekoskóry to świetne rozwiązanie dla fanów niezajętych rąk podczas pieszych wędrówek po miejskiej dżungli.

Worki z logo klienta szyjemy dla mniejszych i większych firm. Rozwijających się manufaktur oraz wielkich gigantów na europejskich rynkach.

Co można znaleźć na aleworek.pl?

Strona mówi o świecie worków, opakowań i wyjątkowych akcesoriach. W zakładce dla firm znajdzie się formularz do składania zapytań hurtowych, na blogu opisujemy, co nas spotyka oraz jak wygląda praca w firmie. Dla fanów rękodzieła jest i zakładka sklep, gdzie w kilka minut można zrealizować potrzebę posiadania naszych wyjątkowych produktów. Jeśli pojawiają się wątpliwości, odpowiedzi możesz znaleźć w sekcji często zadawanych pytań – FAQ.

Scroll to Top