jak zapakować pieniądze na prezent

Pieniądze na prezent

Coraz powszechniejszym zwyczajem jest umieszczanie w zaproszeniach na śluby, chrzciny, komunie czy urodziny informacji na temat preferowanych prezentów. Może to być adres internetowy do strony, na której znajduje się lista przedmiotów, lub sugestia, by goście zamiast rzeczowych podarunków ofiarowali świętującym gotówkę. Prezenty w postaci banknotów w kopercie to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Utknąć w procesie szukania idealnego prezentu nie jest trudno. Szczególnie gdy wszystkie sklepy stacjonarne już odwiedziliśmy i przeszukaliśmy „cały internet”. Do tego pojawia się obawa, że powielimy przedmiot lub kupimy coś, co nie trafi w gust obdarowanego. Bez różnicy, czy to będzie prezent na ślub, rocznicę, czy na urodziny, pieniądze są dobrym rozwiązaniem na każdą okazję − szczególnie gdy nie wiadomo, co kupić, brakuje nam na to czasu albo trudno dopasować podarunek do konkretnej osoby.

Jak zapakować pieniądze na prezent?

Jednym z wyzwań stojących przed osobami, które dają na prezent gotówkę, jest forma, w jakiej zostanie ona przekazana. Nie możemy przecież tak po prostu włożyć banknotów do ręki podczas składania życzeń. Skoro już zaoszczędziliśmy sporo czasu i wysiłku, rezygnując z poszukiwania prezentów rzeczowych, możemy zaangażować się w twórcze pakowanie. Będzie to miła niespodzianka dla obdarowanego i z pewnością doceni on taki upominek jeszcze bardziej! Poniżej znajdziecie garść inspiracji, które pomogą wybrać sposób przekazania gotówkowego prezentu z uwzględnieniem okazji, preferencji oraz wieku osoby obdarowywanej.

W czym dać pieniądze na prezent?

Sprawdzą się tutaj różnego rodzaju przedmioty – koperty, woreczki lniane i bawełniane, kartony, pudełka, worki czy ekotorby. Gotowe produkty można wykorzystać w formie bazowej lub pokusić się o dodatkowe, autorskie i własnoręcznie wykonane zdobienia. Jeśli szczęśliwie dysponujemy zmysłem artystycznym, odpowiednią ilością czasu i mamy pod ręką materiały do dekoracji, możemy stworzyć coś naprawdę imponującego. Jak dać pieniądze na prezent, by podarunek wyglądał efektownie i sprawił dodatkową radość przy rozpakowywaniu?

 1. Worek lniany, w który można włożyć banknoty i monety. Efektownie wyglądać będzie spersonalizowany worek z haftem okolicznościowym – datą i inicjałami obdarowanych.
 2. Koperty! Obecnie dostępna jest szeroka gama kolorystyczna kopert, które można dopasować do okoliczności: czerwone, złote czy kolorowe. Dobrać można także krój i spersonalizować go wedle własnych umiejętności, poprzez dodanie wstążki, liściku, podpisu, suszonych kwiatów lub obecnie modnego wosku kopertowego.
 3. Szkatułka, którą można wypełnić bibułą, kolorowymi ścinkami, płatkami kwiatów czy ich pełnymi główkami. Dodatkowo liścik i ułożone banknoty przewiązane sznurkiem. To estetyczny pomysł dla osób doceniających klasykę.
 4. Zwykły kwadratowy kartonik na prezenty również się sprawdzi i także można ozdobić go wedle pomysłu.

Ciekawe pakowanie pieniędzy na prezent, które rozbudzi kreatywność oraz spodoba się każdemu, to:

 1. Balon – może zostać nie tylko ozdobą, ale i praktycznym opakowaniem. Wystarczy włożyć do niego daną ilość banknotów, wsypać brokat lub ozdobne gwiazdki, nadmuchać i zawiązać kokardę. Najlepszy będzie przezroczysty albo o pastelowym zabarwieniu.
 2. Tort plus pieniądze? To nie może się nie udać, odkąd w internecie krążą filmiki, jak wykonać taki wypiek z oryginalną niespodzianką w środku. Wystarczy włożyć banknoty w koszulki foliowe, złączyć, złożyć w harmonijkę oraz umieścić w środku tortu, żeby fragment pakunku wystawał. Gdy jubilat pociągnie za brzeg, zacznie się długie wysuwanie.  Jeśli użyjemy banknotów mniejszego nominału, gotówkowy „wąż” będzie dłuższy.
 3. W internecie można kupić specjalne drzewka, do których przyczepia się banknoty. Jest to również ciekawy pomysł, który można spersonalizować i użyć np. żywej rośliny − grubosza, uszu Shreka czy figowca. Można też stworzyć własne drzewko z drutu miedzianego. Idealnie będzie przygotowanie takiego stroiku w połączeniu ze świeczką.

Jak dać pieniądze na ślub?

Jest to ważny moment dla państwa młodych i zamiast kolejnego ręcznika do kolekcji, warto postawić na gotówkę, którą rozdysponują sami albo pokryją nią koszt wesela. Jak zapakować pieniądze na ślub?

 1. Bukiet kwiatowy z banknotów, który można wykonać samodzielnie (z pomocą jednego z licznych tutoriali internetowych) lub zamówić w jednej z oferujących taką usługę kwiaciarni.
 2. Zabawka-samochód wypełniona banknotami i udekorowana według własnego pomysłu.
 3. Lniane woreczki w stylu boho, które sprawdzą się na upominek oraz gotówkę. Można dodać do nich wspólne zdjęcie przypięte klamerką.

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent?

Ten rodzaj pakowania banknotów jest coraz chętniej wybierany przez młode osoby, które dobrze się znajdą i wiedzą, kiedy żart będzie śmieszył obie strony. Nietypowe rozwiązania mogą być ciekawe. Jak oryginalnie zapakować pieniądze na prezent?

 1. Bombonierka ze zjedzonymi czekoladkami – w miejsce pustych miejsc wystarczy ułożyć złożone banknoty.
 2. Zastrzyk gotówki przyda się każdemu. Wystarczy zakupić w aptece plastikowe strzykawki, dodać napis dodatkowy zastrzyk gotówki i włożyć tam nominał. Podobnym pomysłem mogą być kredki owinięte banknotem i z podpisem „pokoloruj swój świat”.
 3. Podpis „Twój pierwszy 1000” na kopercie i banknoty złożone tak, że górne cyfry po kolei układają się w ciąg 1 0 0 0 − są więc potrzebne 4 banknoty.

Kreatywne pakowanie pieniędzy na prezent jest popularną opcją, którą doceni każdy i która sprawdzi się przy wszystkich uroczystościach. Oczywiście pomysły można łączyć. Nie są one stricte dedykowane danej okazji. Wystarczy trochę inwencji twórczej, a każdą ideę da się przerobić na własną. Zawsze sprawdzą się również te proste pomysły, które jasno będą wskazywać zawartość paczek.

Przewiń do góry