Dzień Babci i Dziadka, sprawdzone pomysły na udany prezent

Pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka– mamy dla Was sprawdzone i praktyczne propozycje!

Dzień Babci i Dziadka 2021r. co prawda wypadają w różnych terminach, ale ich daty są bardzo zbliżone. Święto dziadków rokrocznie przypada w drugiej połowie stycznia – dokładnie 21 stycznia jest Dzień Babci, a zaledwie dzień później, czyli 22 stycznia wypada Dzień Dziadka. W związku z tak zbliżonymi datami Dnia Babci i Dnia Dziadka obchody w Polsce tych świąt są często łączone. 

Historia Dnia Babci i Dziadka

Historia tego dnia zaczęła się w 1964 roku za sprawą tygodnika „Kobieta i Życie” powstał pomysł uczczenia babci. Ideę tą podchwycił i spopularyzował „Tygodnik Poznański” i już w rok później po raz pierwszy nieśmiało, właśnie w Poznaniu, zainaugurowano to święto. I choć stało się to zupełnie przypadkowo, jakby niechcący, to za sprawą Poznania ten uroczy dzień od 46 już lat świętujemy w całym kraju.

Jeśli chodzi o Dzień Dziadka jego obchody zaczęły się dopiero w latach 70. od konkursu Telewizji Polskiej na ustalenie daty takiego dnia w kalendarzu. Początkowo Dzień Dziadka miał być obchodzony 30 maja w dniu urodzin Mieczysława Fogga, ale taki termin nie przyjął i później zaczęto go obchodzić bezpośrednio po Dniu Babci. 

A samo święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.

Poznaliśmy nieco faktów na temat tych pełnych miłości dni. Zatem przejdźmy do głównego tematu dzisiejszego artykułu. 

Pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka

Co podarować babci i dziadkowi w dniu ich święta? I dlaczego warto dawać prezenty lub pamiętać chociażby o telefonie z życzeniami? 

Otrzymywanie, a w szczególności dawanie prezentów jest tym rodzajem przyjemności, której nie sposób porównać z czymkolwiek innym. 

Obdarowywanie osób bliskich jest doskonałym sposobem na okazanie naszej wdzięczności, miłości, przyjaźni, troski i opieki, a przede wszystkim pamięci.

Tak, bo pamięć o najbliższych jest najważniejsza. Miły gest, telefon z życzeniami czy wspólnie wypita kawa lub przejrzenie albumu ze zdjęciami i pogawędka. To my tworzymy chwile, które zostaną z nami na zawsze. 

Nic więc też nie stoi na przeszkodzie, żeby celebrować te dwie okazje razem i podarować seniorom wspólny prezent. Prezenty do domu stanowią szeroką kategorię produktową.

Wspólny prezent do domu, jest dobrym pomysłem ponieważ mogliby korzystać z niego oboje. Wybraliśmy kilka rzeczy, które powinny sprawić radość nawet najbardziej wymagającym seniorom. 

Ps. Darczyńcy również skorzystają!

1. Komplet pościeli

Elegancka pościel z wysokiej jakości materiału uzupełni wystrój sypialni dziadków. Jeśli nie jesteśmy pewni ich gustów, wybierzmy komplet w stonowanych kolorach i o uniwersalnych wzorach – bez krzykliwych barw i graficznych printów. W naszym asortymencie znajdziecie pościel marki Moana. Jest to pościel lniana dla zdrowia i lepszej jakości snu. Gdy jesteśmy otuleni lnianą tkaniną, len latem chłodzi, zimą grzeje, a to sprawia, że budzimy się wyspani i pełni energii. Dla naszych najbliższych sen jest bardzo istotny.

2. Świeca zapachowa

Kolejna propozycja na prezent dla babci i dziadka nie tylko ozdobi dom, ale także pobudzi zmysły. Świece zapachowe zamknięte w szklanych słoiczkach prezentują się bardzo dekoracyjnie, a przede wszystkim wypełniają wnętrze domu przyjemnym aromatem. A może by tak wspólnie z dziadkami stworzyć świece? Razem z naszym ZESTAW Zrób sobie 3 świece sojowe. Nie dość, że prezent to również świetnie spędzony wspólnie czas.

3. Bon podarunkowy

Na ręcznie szyte worki, torby i plecako-worki od aleWorek to również świetny wybór. Możliwość wyboru samodzielnie upominku to rozrywka i frajda. Wspólnie możecie buszować po naszym sklepie internetowym w poszukiwaniu tego idealnego upominku.

4. Ceramika od GajaArte

Każdy przedmiot lepiony i malowany jest ręcznie, dzięki temu otrzymujesz coś niepowtarzalnego i oryginalnego. Ceramika hand-made. Niepowtarzalny prezent dla wyjątkowych osób. Wspólnie wypita kawa i zajadanie się pysznym ciachem to idealny sposób na nie jedno popołudnie.

5. Zestaw do pieczenia chleba

A może by tak upiec chleb? Kompletny zestaw dla początkujących domowych piekarzy, którzy będą mogli swoją pasję przekuć w namacalne dowody – 2 bochenki chleba na zakwasie! Kolejny super pomysł na wspólne, kreatywne spędzenie czasu.

Przewiń do góry