Wszystko co lśni, czyli karnawał z aleworek w pełni

Karnawał z aleworek w pełni! Co to jest karnawał, na pewno zna każdy z nas! 

Karnawał to oczywiście czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Święto Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Właśnie ostatnie dni przed Wielkim Postem są okresem najintensywniejszych i najhuczniejszych imprez.

Polskie słowo karnawał to zapożyczenie z włoskiego carnevale, oznaczające pożegnanie mięsa. Stąd w tym wesołym czasie na stołach dominują potrawy mięsne oraz słodkie przekąski. Chcemy zjeść ich jak najwięcej, by nie brakowało ich nam podczas trwania Wielkiego Postu.

W porównaniu z zabawami organizowanymi w szlacheckiej Polsce, obecny polski karnawał wypada dość blado. Dawniej przez cały czas trwania zapust, sarmaccy bracia odwiedzali się nawzajem i biesiadowali do białego rana. 

Najpopularniejszą zabawą w karnawale były kuligi, czyli przejażdżki saniami zaprzęgniętymi w konie. Zjeżdżano wtedy do wszystkich okolicznych dworów, w każdym jedząc i pijąc. Kulig mógł trwać nawet kilka dni z przerwami na krótki sen i zregenerowanie sił.

Niestety karnawał w tym roku nie może być przez nas zbytnio celebrowany w większym gronie. Warto jednak poprawić sobie humor i zarazić pozytywną energią chociażby poprzez stylizację.

Dodajmy trochę koloru w te zimowe, ciemne, krótkie dni. W końcu to karnawał z aleworek w pełni!

W naszej kolekcji z Washpapa jest kilka modeli które błyszczą i dodają charakteru niejednej stylizacji. W końcu magiczny czas karnawałowy to blask, wyraziste kolory. To czas kiedy warto się wyróżnić. 

Podczas karnawałowego szaleństwa nie obędzie się bez wspólnie spędzonego czasu przy posiłku, kolacji czy grach planszowych. Naciesz oczy naszymi dodatkami do wnętrza

Stół będzie znacznie piękniejszy z bieżnikiem lub podkładkami we wzór piwonii. Czasami nawet tak drobne zmiany w wystroju domu, dodają świeżości wnętrzu. 

Piwonie wykazują działanie uspokajające zatem patrzenie na nie, ma pozytywny wpływ 😀 W naszej ofercie znajdziecie kilka dekoracji stołów w roślinne odprężające od patrzenia na nie printy. 

Przewiń do góry