Z jakich tkanin szyjemy?

Ten artykuł jest odpowiedzią na pytania z jakich tkanin szyjemy w aleWorek. A że szyjemy z różnych, to będzie to całkiem niezła porcja wiedzy. W firmie staramy się korzystać z surowców naturalnych, które nie potrzebują długich procesów produkcyjnych. Korzystamy z lokalnych dostawców, wszędzie tam, gdzie to możliwe. Nasza główna tkanina mogłaby gotowa przyjeżdzać do Polski, ale my wolimy rozwiązanie, w którym jest ona tkana u łódzkiego producenta tkanin. Dlaczego naturalnie? Bo poszanowanie środowiska jest nam bliskie, lubimy też proste rozwiązania, a także kierujemy się wyborami naszych klientów, a Ci chcą tworzyć z polskimi producentami przyjazne i funkcjonalne dla człowieka wyroby.

Surówka bawełniana

Pierwsza tkanina to surówka bawełniana, która jest wyrazem naturalności. To bawełna tkana z niebarwionego włókna. To z niej powstają inne tkaniny np. pościelowe. Nasza tkanina ma gramaturę 140 gsm. Szyjemy z niej worki przeciwkurzowe na torebki z logo klienta, czy woreczki na pakiety prezentowe kosmetyków. Z bawełnianym sznurkiem tworzy eko komplet, a z jutowym jeszcze bardziej ascetyczny. Z czerwoną wstążką to zestawienie wyraziste, akurat na upominek. Jednym zdaniem: surówka bawełniana to ciekawa, ekonomiczna tkanina, która pozwala na wiele realizacji. Można na niej drukować i haftować bez problemu. Tu trzeba też wspomnieć o tkaninie bawełnianej pościelowej, bo często właśnie wykorzystywana do szycia pościeli. To wybariona na różne kolory surówka bawełniana. Z niej robimy worki i woreczki pod kolor Twojej marki w różnych kształtach.

Juta

Drugą tkaniną jest juta – juta to też naturalna tkanina o grubywch włóknach. Na cele ozdobne i pakowne stosujemy jutę 320 gsm. To tkanina w kolorze słońca – ciepła złotawa barwa. Tkanina ta zdobi najczęściej projekty z kawą w środku, pakujemy w nią też książki, czy zestawy prezentowe w eko wydaniu. Tkanina ta trochę pyli – gubi włoski, więc nie jest polecana do pakowania odzieży.

Drelich bawełniany

Trzecia nasza podstawowa tkanina to drelich bawełniany. Też podobnie jak surówka to 100% bawełna. Drelich to znaczy inny splot włókien, prążki biegnące pod kątem. Tkanina ta jest też w kolorze ecru i jest grubsza, bo ma 230 gsm. Drelich także może być barwiony, ale wtedy najczęściej korzystamy z grubości 280 gsm. Z drelichów szyjemy wiele plecaków worków oraz worków na duże prezenty. Dostępne kolory poniżej, z kolorowych tkanin najczęściej powstają kolorowe rączki toreb na zakupyc.

Kodura / oxford

Czwartą tkaniną jest wodoodporna kodura – czyli 100% poliester z warstwą PU. Tu mamy 190 gsm grubości. Tkanina ta ma wiele barw bo aż ok 50 – daj znać, że ją potrzebujesz. Tu wykorzystanie jest szerokie, ale naładniej wychodzą z niej plecaki-worki dopasowane pod kolor Twojej marki. Tkanina się mniej gniecie i dzięki temu że jest wodoodporna, klienci wybierają ją na swoje eventy w plenerze.

Len

Kolejną tkaniną, jest len i nawet nie wiem, dlaczego listy nie wymieniłam od niego, bo to nasz len spożywczy, na bestsellerowe worki do chleba. Len ma gramaturę ok 270 gsm i jest przygotowywany specjalnie dla nas na południu polski, to szarobeżowy naturalny kolor włókna, który ma właściwości antybakteryjne. Tutaj, szyjemy głównie worki do chleba, ale też worki na opakowania świadomych konsumantów, którzy znają różnicę w surowcu i budzi w nich to uznanie. Len w wersji barwionej i podwójnie zmiękczanej to ostatnio nasz nowy produkt, kaliber dla wymagających klientów i tych, którzy chcą tworzyć soeje kolekcje (nawet ubrań) właśnie z tego ponadczasowego surowca.

RPET

Mamy też innowacyjne rozwiązania jak tkanina RPET – 100% poliester z Recycled PET z certyfikatem GRS. To miła i przyjemna tkanina pozwająca na szycie toreb i torebek, bo co do zasady można z niej szyć nawet sofy i fotele. Polecana szczególnie klientom, którzy również dbają o środowisko.

Podsumowując, wyruszając z nami na przygodę pt. szycie opakowań, jesteśmy w stanie dopasować dla Ciebie tkaninę pod Twoje potrzeby. Nie raz towarzyszyła nam misja wyszukiwania tkanin specjalnie dla naszych klientów (satyna, welur, włóknina, filc). Jesteśmy otwarci na propozycje, bo w końcu szyjemy rozwiązania!

Przewiń do góry