dobra jakosc torebek

W jaki sposób zweryfikować jakość torebki?

Torebka to nieodłączny element stylizacji każdej kobiety, często zajmujący większość garderoby. Poza wyglądem i ogólnymi walorami praktycznymi, liczy się też jednak jej jakość. Żeby posłużyła nam jak najdłużej (a najlepiej przez wiele lat), warto zwrócić uwagę na szczegóły, dzięki którym jesteśmy w stanie przeanalizować jej trwałość. W jaki sposób zweryfikować jakość torebki? Zapraszamy do przeczytania tekstu!

Materiał to podstawa

Głównym aspektem, na który zazwyczaj zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, jest rodzaj materiału. W tym przypadku nie chodzi jednak o walory estetyczne, takie jak kolor, ale o jakość. Sprawdźmy, jaki materiał jest w dotyku. Jeżeli jest cienki i delikatny, jest szansa, że bardzo szybko się przetrze i po prostu pojawią się w nim dziury. Są też takie materiały, jak na przykład zamsz, które z upływem czasu mogą stracić swój wyjątkowy wygląd. Jeżeli więc nie mamy ochoty na regularną konserwację, lepiej wybrać torebkę z materiału, który nie wymaga od nas dużego zaangażowania.

Dla niektórych problematyczne mogą się okazać torebki ze skóry – skąd wiedzieć czy skóra jest dobrej jakości i nie popęka? Po pierwsze, trzeba sprawdzić czy materiał jest naturalny, czy sztuczny. Tę prawdziwą skórę łatwo rozpoznać po dotyku, bo jest miękka i elastyczna. Do weryfikacji warto wykorzystać także nasz węch. Naturalna skóra ma charakterystyczny zapach, który jest wyczuwalny w mniejszym lub większym stopniu, ale zawsze jest. Natomiast sztuczne syntetyki go po prostu nie mają. Jeżeli zamawiasz torebkę online, z dostawą do domu, lub masz więcej czasu, możesz też wykonać prosty test. Polej materiał kroplą wody – naturalna skóra ją pochłonie!

Szwy gwarancją trwałości?

Wysoka jakość torebek nie zależy jednak tylko od materiału. Ważne są również szwy. Przed zakupem zwróć uwagę zarówno na te na zewnątrz, jak i wewnątrz torebki. Często zdarza się, że szycie jest przeprowadzone bardzo słabo, przez co nitka nie w każdym miejscu przylega do materiału. Może też być tak, że zakończenie szycia jest bardzo niechlujne – widać końcówki nitki i na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że bardzo szybko zacznie się ona pruć.

Co istotne, rodzaj nitki też ma znaczenie! Warto zdecydować się na torebkę, do której wykorzystano tę grubszą i trwalszą. Dzięki temu jej “siła” będzie większa i dłużej wytrzyma. Zwłaszcza, jeżeli planujesz zakup torebki, którą chcesz wykorzystać do przenoszenia dużej ilości rzeczy. Wtedy większa trwałość jest na wagę złota!

Dodatkowe elementy

W jaki jeszcze sposób można zweryfikować jakość torebki? Zwracając uwagę na elementy, które dodatkowo zostały wykorzystane do jej produkcji. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju suwaki, uchwyty czy nóżki. Najlepiej sprawdzają się oczywiście metalowe elementy, bo są one po prostu trwalsze od tych wykonanych na przykład z plastiku. Przy wyborze zwróć uwagę na podstawowe aspekty – sprawdź, czy suwak się nie zacina lub nie rozchodzi. Bardzo ważna jest także powłoka, którą często są pokryte metalowe elementy, aby zwiększyć ich atrakcyjność lub nadać im specyficzny kolor (np. złoty). Niestety, może się zdarzyć, że wyniknie z tego więcej złego, niż dobrego. Jeżeli jest to wykonane w zły sposób, to powłoka po pewnym czasie zacznie schodzić, a to nie wygląda estetycznie.

Wiedza, w jaki sposób zweryfikować jakość torebki, jest bardzo ważna i pomaga uniknąć złego zakupu, który może odbić się na naszym budżecie. Jak widać, przestrzeganie podstawowych zasad nie jest skomplikowane, jednak trzeba być czujnym. Polecamy zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, aby cieszyć się torebką znacznie dłużej.

Przewiń do góry