Lniane ozdoby i dodatki, które wprowadzą do Twojego mieszkania lato

Chcesz poprawić swoje samopoczucie? Zacznij od mieszkania! Przywołaj ciepły, letni nastrój, za pomocą naturalnych ozdób, które dodatkowo nadadzą Twoim wnętrzom oryginalności. Możemy Cię zapewnić, że przemyślany wystrój ma ogromne możliwości, z których warto skorzystać. Poznaj nasze propozycje na lniane ozdoby i dodatki do mieszkania!

To co wygodne, czyli  pościel

Zacznij od tego, co będzie umilać Ci spędzanie czasu w sypialni i w salonie. Piękna, ozdobna lniana pościel to element, który nada pomieszczeniom ciepła i koloru. Na kanapach możesz z kolei wyłożyć małe poduszki, do których wykorzystasz ozdobne poszewki. Nie tylko zapewnią wygodę Twoim gościom, ale dodatkowo zaskoczą ich ciekawym designem!

A co na stół?

Dobrym rozwiązaniem jest wybór praktycznych rzeczy, które dodatkowo będą miały walory estetyczne. Co powiesz na kolorowy lniany obrus, z motywem kwiatów lub mandali? A może bieżnik, który będzie bardziej minimalistycznym wyborem. My jesteśmy zdecydowanie na tak! W końcu nic nie wprowadzi w pomieszczeniu więcej wiosennego nastroju niż kwieciste motywy. My dodatkowo lubimy dobierać kolorystykę do naszego nastroju i reszty dodatków w domu, więc korzystamy z takich możliwości, jak samodzielne kolorowanie obrusów.

Podobny zabieg możesz zastosować z serwetkami, zwłaszcza, gdy zapraszasz gości. Wtedy na stole połóż właśnie te kolorowe, z ciekawymi wzorami. Na pewno będzie to ciekawe urozmaicenie, zamiast klasycznych, białych propozycji.

Różne pomysły na worki

Praktyczności ciąg dalszy – kto powiedział, że przechowywanie jedzenia nie może być atrakcyjne wizualnie? Worki lniane z delikatnymi haftami są idealnym rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na estetycznej kuchni. Do tego możesz dobrać ściereczki i fartuch czy rękawicę. Jeżeli wybierzesz opcję z ozdobnym motywem, będziesz mogła spokojnie trzymać je na widoku. 

A dla tych, którzy mają dosyć plastikowych, ponurych doniczek, polecamy osłonki, ale te naturalne i wyjątkowe – z lnianej tkaniny. Do tego również możesz wykorzystać materiałowe worki, których przewaga polega na możliwości ich łatwego dostosowania do kształtów doniczki.

Ozdobne zawieszki

A co powiesz na lniane zawieszki? Przy odrobinie zdolności manualnych możesz zrobić je samodzielnie. Wystarczy do tego kawałek materiału, igła z nitką i sznureczek. Jeżeli jednak masz ograniczony czas, równie dobrze możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Jest to o tyle fajne, że ich wielkość i stylistyka jest subtelna, prze co nie przytłoczą pomieszczenia, a będę wiosennym elementem dekoracyjnym.

Nie zapomnij o oknach!

Chyba najbardziej widoczny element w domu, który śmiało może być wykorzystywany jako dekoracja, to zasłony. Te z lnianego materiału mają dodatkowe funkcje – latem cyrkulują powietrze, zimową utrzymują ciepło w pomieszczeniu, a do tego nie przyciągają kurzu. Dzięki temu jest to element, który nie będzie od Ciebie wymagał dużego zaangażowania. Wybierz żywe kolory, a nadasz pomieszczeniu typowo wiosennego nastroju.

Łatwiej się nie da! Wybierz rozwiązanie dla siebie i ciesz się prywatnym letnim klimatem, który stworzysz sama – i to bez dużo wysiłku.

Przewiń do góry