Jak skutecznie wykorzystać miejsce i organizować rzeczy w torebce? Pomysły na organizery do torebek

W Twojej torebce panuje chaos, który przytłacza Cię zwłaszcza wtedy, gdy musisz w niej coś szybko znaleźć? Ten problem ma większość kobiet, które lubią mieć przy sobie wszystkie niezbędne rzeczy. Co z tym zrobić? Zadbać o organizację w torebce!

Gotowe rozwiązanie

Najłatwiejszym sposobem na zminimalizowanie bałaganu w torebce (poza ograniczeniem noszonych rzeczy) jest inwestycja w organizer, który pomoże nam go ujarzmić. Obecnie na rynku znajduje się masa tego typu wspomagaczy – dużych, małych, z kilkoma przegródkami lub tylko jedną kieszonką. Najlepiej sprawdzi się ten dopasowany do wielkości naszej torebki, tak aby z niej nie wystawał, ani nie zaginął na jej dnie.

Wykorzystaj to, co masz w domu

Porządek w torebce nie wymaga oczywiście przeznaczania na to dodatkowych pieniędzy. Śmiało możesz wykorzystać to, co z pewnością masz już w domu. Jako organizer idealnie sprawdzi się na przykład kosmetyczka. Możesz wybrać odpowiedni rozmiar lub, jeżeli zależy Ci na wyjątkowej segregacji, użyć dwóch – dzięki temu rozdzielisz rzeczy według kategorii, a to ułatwi Ci ich szukanie. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie tych przezroczystych, wtedy dokładnie widzisz, gdzie co jest.

Bądź eco i postaw na naturalność

Świetnym rozwiązaniem jest też wykorzystanie naturalnych woreczków – nie tylko zyskasz na oryginalności, ale również będziesz eco! Ich różne rozmiary pozwolą Ci na skrupulatną segregację i dopasowanie do nich odpowiednich rzeczy. A dodatkowo, będą solidnie zabezpieczone przez zaciągane sznurki, których kolory pomogą Ci zapamiętać, który worek jest na kosmetyki, a który na długopisy czy akcesoria do włosów. To rozwiązanie ułatwi Ci też utrzymanie czystości – wiele gotowych organizerów jest nie przystosowanych do prania w pralce, a ich ręczne czyszczenie może być uciążliwe. W przypadku bawełny nie ma tego problemu.

Organizer DIY

Jeżeli masz zdolności manualne, to jesteś w najlepszej sytuacji! W takim wypadku, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz samodzielnie dobrać materiał, zaprojektować rozłożenie kieszeni, wielkość i inne detale, które uważasz za potrzebne.

Specjalnie dla Ciebie, znaleźliśmy dwa interesujące tutoriale, które mogą zainspirować Cię do działania. Postawiliśmy na różnorodność, abyś miała wybór pomiędzy potrzebnymi materiałami i sposobem wykonania organizera.

  1. Pierwszy przykład to “wsad” do torby, który zajmuje w niej całą przestrzeń. W tym przypadku, liczy się także aspekt wizualny. Tym, czego głównie potrzebujesz, jest tkanina. Koniecznie sprawdź, jak w tak w prosty sposób uzyskać niesamowity efekt.

https://metryicentymetry.pl/pl/n/Organizer-do-torby/12

  1. Drugi sposób wymaga trochę więcej czasu i zdolności – jednak według nas, efekt końcowy bez dwóch zdań jest tego wart. Do tego organizera musisz wykorzystać włóczkę i szydełko.

https://www.youtube.com/watch?v=Cok6tf1DsDU

Wybierz torebkę, która umożliwia organizację!

Nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe dodatki do torebki? Wybierz tę, która ma w sobie rozwiązania umożliwiające organizację! Nas też irytuje bałagan i brak ładu, dlatego w naszych torbach wykorzystaliśmy dodatkowe przegródki i małe kieszonki na klucze czy pieniądze. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczną organizację, bez zabierania miejsca przez inne rzeczy. Polecamy Ci tę metodę, jeżeli cenisz sobie praktyczne rozwiązania.

Jak widzisz, chaos w Twojej torebce jest do opanowania! Wykorzystaj sposób, który najbardziej przypadł Ci do gustu i nie wymaga od Ciebie zbyt wiele poświęcenia.

Przewiń do góry