pojemnosc torebki

Jak dobrać optymalną pojemność i wytrzymałość torebki?

Wybór torebki wydaje się łatwy – zwykły dodatek do stylizacji, który ma dodatkowo spełniać funkcje praktyczne. Tak jednak nie jest. Wbrew pozorom, trzeba się nad nią szczególnie zastanowić, gdyż często może sprawiać, że nasza stylizacja będzie wyglądać niekorzystnie. Więc jak dobrać optymalną pojemność torebki?

Do czego chcesz ją wykorzystać?

Podstawowym kryterium wyboru torebki jest oczywiście jej przeznaczenie. W zależności o tego, do czego będzie Ci potrzebna, jej wielkość będzie się różnić. Jeżeli zależy Ci na tym, aby jak najwięcej do niej zapakować, to najlepszym rozwiązaniem są oczywiście klasyczne shoppery, które nadają się zarówno na zakupy, jak i na zwykłe spacery. Dla kobiet bardziej aktywnych, które cenią sobie komfort i wygodę, dobrym rozwiązaniem są też wszelkiego rodzaju plecaki. Są one najlepszą opcją na wycieczki lub na wyjścia, podczas których potrzebujemy po prostu wolnych rąk.

Pod tym samym względem dobieramy też oczywiście mniejsze rozmiary. Im mniej chcemy przy sobie mieć i im większej wygody oczekujemy, tym mniejszą torebkę powinniśmy wybrać. Warto też pamiętać, że torebki o dużych pojemnościach, jeśli nie są wystarczająco zapakowane, mogą się odkształcać i wyglądać nieestetycznie. Nie warto więc inwestować w modele, które w rzeczywistości nie są nam potrzebne.

Stylizacja ma znaczenie

Wielkość torebki dobieramy nie tylko do okazji, ale też do naszej stylizacji. Nie każda duża torebka pasuje na przykład do eleganckiej sukienki – wtedy warto postawić na małą kopertówkę. Jeżeli z kolei wybieramy się na wycieczkę górską, to model ze skóry również może się nie sprawdzić. W takim wypadku lepiej zdecydować się na wygodniejszą opcję, jak plecak lub torebka z miękkiego materiału. 

Zwróć uwagę na sylwetkę

O tym punkcie wiele osób zapomina, ale na naszą figurę również powinniśmy zwrócić uwagę. Inne modele powinny wybrać szczupłe osoby, a inne te grubsze. Tak samo w przypadku naszego wzrostu. Pamiętajmy, że duże, pakowne torebki (zwłaszcza, jeżeli dodatkowo są na długim pasku) mogą przytłoczyć niskie osoby i sprawić, że będą się wydawać jeszcze drobniejsze, niż są w rzeczywistości. 

Wysokie kobiety w tym przypadku nie są jednak w uprzywilejowanej sytuacji – one z kolei powinny uważać na zbyt małe modele, bo one również będą podkreślać ich proporcje. W obu przypadkach, najlepiej więc wybrać torebkę średniej wielkości, która będzie wyglądać naturalnie, bez względu na gabaryt jej właścicielki.

Zwróć uwagę na wytrzymałość torebki

Pojemność torebki to jedno, jednak przy wyborze musimy mieć również świadomość, jak dobrać optymalną wytrzymałość torebki. Jest to niezwykle istotny element, ponieważ od tego zależy to, na ile nam ona posłuży. W tym wypadku sprawa jest jednak stosunkowo prosta, ponieważ wiąże się z tym, co pisaliśmy na początku. Jeżeli chcesz wykorzystywać torbę na przykład podczas zakupów, to oczywistym jest, że wybierzesz tę wykonaną bardziej solidnie.

Istnieje też kilka wskazówek, które mogą nam to znacznie ułatwić, a o których pisaliśmy w artykule o weryfikowaniu jakości torebek. Koniecznie sprawdź, jeżeli nie wiesz na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupów.

Przewiń do góry