Innowacja na rynku – tkanina z recyklingu butelek PET w nowej kolekcji

Wraz z nowym rokiem przyszło do nas wyzwanie stworzenia nowej kolekcji. Długo szukałam tkaniny, która spełniałaby moje oczekiwania – była inna niż dotychczas , a jednocześnie miała pozytywny wpływ na środowisko. Bo wszystkie te pytania “Czy wiesz, że…?” zawarte wyżej, robią na mnie ogromne wrażenie.

Po miesiącach poszukiwań w końcu się udało i prezentujemy jako PIERWSI na rynku tkaninę z recyklingu butelek PET!

 

Mówi się, że plastik i butelki łatwo recyklingować i znane są techniki, jak to robić, ALE czy ktoś z Was widział surowiec po recyklingu w przedmiotach codziennego użytku? Bo ja nie! Aż do teraz. W naszej nowej kolekcji Recycled PET prezentujemy 3 piękne kolory – błękitny, niebieski oraz brudny róż. Wszystko to w postaci plecaków, torebek, nerek i toreb na weekend. Odsłaniamy rąbek tajemnicy i tu pokazujemy Tobie pierwsze zdjęcia. Prawda, że można się zachwycić?

 

Kto by pomyślał, że na 1 m2 tkaniny zużyto 12 butelek PET?

12 butelek pet

Zobacz jak wygląda proces recyklingu butelek PET poniżej.

Tkanina w dotyku jest miękka i przyjemna, nie odbiega jakościowo od innych tkanin. Tkaniny zostały poddane różnym testom, a ich jakość i podjęcie świadomej decyzji potwierdza certyfikat GRS.

Przyłączam się do filozofii transformacji branży w stronę zrównoważonego rozwoju. a Ty? Sprawdzisz naszą NOWĄ kolekcję? PREMIERA JUŻ 29 lutego!

Jeśli materiał i cała filozofia wywarła na Ciebie wrażenie, daj nam o tym znać! I zapraszamy do dyskusji.

P.s. Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie na zachętę, bo piękne…

Przewiń do góry