życie w stylu zero waste

Życie w stylu zero waste

W dzisiejszych czasach, w których ogólnego zanieczyszczenia planety nie brakuje, dobrym nawykiem jest życie w stylu zero waste. Dzięki temu mamy realny wpływ na zmniejszenie zagrożenia wynikającego ze złego stanu ekologicznego środowiska. Specjalnie dla osób, które chcą być przyjazne planecie, powstały nowe produkty wielokrotnego użytku przydające się zarówno w domu, jak i podczas wyjść na miasto. Chcesz wiedzieć, o czym mowa? Nie czekaj – przeczytaj nasz artykuł!

Kiedy organizacja miejsca to podstawa…

życie w stylu zero wasteCzęsto po rozpakowaniu zakupów siatki lądują gdziekolwiek, gdzie aktualnie jest miejsce. Nieważne, czy jest to blat, krzesło czy może lodówka. Problem jednak pojawia się, gdy takie sytuacje się powtarzają – a nawyki tego typu trudno zmienić, jeśli nie jest się w posiadaniu konkretnego miejsca na reklamówki w mieszkaniu. Tutaj rozwiązaniem może być siatkołap – to nic innego, jak organizer na siatki, który w końcu je ujarzmi i utrzyma w jednym miejscu. Dzięki temu reklamówki nigdy więcej nie będą zajmować powierzchni całego mieszkania i – co ważne – zawsze będzie wiadomo, gdzie ich szukać. To również bywa uciążliwe – kiedy przed wyjściem na zakupy można zwariować przez stratę czasu na szukanie siatki. Są trochę jak pszczółka Maja – gdzieś są, lecz nie wiadomo gdzie. Praktyczny siatkołap jest zwężany gumką, dlatego niemożliwym jest, żeby reklamówki z niego wypadły, nawet jeśli wpadnie w niepowołane kocie łapki i stanie się obiektem zabawy lepszym niż drapak. Dzięki uchwytowi można go zawiesić na klamce lub szufladzie, więc nie będzie konieczności przeskakiwania przez zbiorowisko siatek leżące na podłodze. Dodatkowym atutem jest schowek na małe rzeczy, takie jak gumki recepturki czy klipsy na opakowania. Dobrym kuchennym rozwiązaniem dla każdego, kto zajmuje się wypiekami, jest osłonka na miskę. Jak wiadomo, ciasto drożdżowe potrzebuje odpoczynku w cieple. Do tego zazwyczaj używamy ścierki kuchennej, która lubi wpadać do miski, po czym nadaje się jedynie do prania. Innym pomysłem jest stosowanie folii – jednak ona jest nieekologiczna i zaśmieca środowisko. Właśnie dlatego lniana osłonka na miskę jest wybawieniem dla każdego, kto od czasu do czasu zajmuje się pieczeniem nie tylko ciast, ale także chleba czy pizzy. Dzięki swoim antyalergicznym właściwościom nie ma potrzeby jej częstego prania!

Eko pokrowiec na sztućce, by żyć z naturą w zgodzie

Jedzenie na mieście często powiązane jest z użyciem plastikowych sztućców, które zaśmiecają środowisko. To szczególnie trudne dla tych, którzy chcą żyć w duchu zero waste, ponieważ w życie w stylu zero wasteten sposób muszą rezygnować z wyznawanych zasad. Teraz nie będzie to konieczne! Możesz żyć w zgodzie ze sobą i z naturą dzięki eko pokrowcowi na sztućce – zabierzesz w nim zarówno metalowe widelce, łyżki i noże, jak i słomki wielokrotnego użytku. W końcu będzie można bez obaw iść na sok czy piwo na miasto, bez konieczności używania plastikowych słomek! Pokrowiec na sztućce możesz wrzucić do ekologicznej lnianej torby inspirowanej stylem retro. Ona idealnie dopasuje się do każdej stylizacji dzięki uniwersalnemu kolorowi. Do tego jest elegancka i w sam raz na jesień – chociaż sprawdzi się także w pozostałych porach roku.

Życie w zgodzie z naturą wcale nie musi być trudne! Wystarczy zaopatrzenie w postaci wskazanych nowości, dzięki którym już zawsze będziesz eko. Lifestyle w duchu zero waste to świetny trend, który przyczynia się do lepszego jutra.

Przewiń do góry