alePrezent! Świąteczne worki na podarunki

Nadchodzi zima, w domu powoli czuć klimat przygotowań świątecznych, a w radiu coraz częściej można usłyszeć Last Christmas w wykonaniu zespołu Wham!. Te wszystkie przesłanki zwiastują nadciągające święta, a także obdarowywanie się prezentami. Dlaczego naturalne worki na podarunki są lepsze od tradycyjnego papieru?

świąteczne worki na prezentyPrezenty w stylu zero waste

Pięknie zapakowany prezent, owinięty w papier z ciekawym wzorem, dodatkowo przyozdobiony wstążką prezentuje się z pewnością niesamowicie, jednak zachwyt ten trwa zazwyczaj niecałą minutę – później odpakowujemy go, rwąc wszystko, co jest niepotrzebne i rzucając na ziemię. To byłoby na tyle z użyteczności papieru, natomiast ładne opakowanie to przyjemność dla zmysłu wzroku, dodatkowo generuje ciekawość względem zawartości podarunku. Jednak w ciągu grudniowego wyścigu i szału konsumpcjonizmu warto z należytą starannością zadbać o to, co dajemy innym. Ekologiczne worki na prezenty wykonane są z materiałów naturalnych, m.in. z juty i lnu, tak jak Woreczek Śnieżynki. Dobór trwałych materiałów i uniwersalne kształty woreczków sprawiają, że mogą być one wykorzystane także po świętach! Może idealnie sprawdzą się w kuchni do przechowywania pieczywa lub jako praktyczny organizer do torebki? Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, życie w stylu zero waste ma wiele plusów, które z pewnością dostrzeżesz. Podczas kolacji wigilijnej z udziałem dzieci możesz przebrać się za Św. Mikołaja, co ucieszy każdego malucha. W realizacji tego pomysłu pomoże Ci Wór na prezenty. Jego rozmiary pomieszczą wszystkie podarunki dla dzieci.

świąteczne worki na prezentyJak zapakować podarunek?

Worek na prezenty sam w sobie stanowi doskonałą ozdobę. Przykładowo worek “Choineczki” nie potrzebuje więcej dodatków – jego kolor i elegancka grafika wystarczająco oddają klimat Bożego Narodzenia. Jeżeli jednak lubisz rzeczy DIY, najlepiej sprawdzi się zwykły worek na prezenty. Aby w pełni wykorzystać idee zero waste, do ozdobienia będzie potrzebny Ci klej na gorąco i zasuszone owoce. Przyklejone do woreczka kawałki suchej pomarańczy lub cytryny nie tylko nadadzą niepowtarzalnego aromatu w pomieszczeniu, ale również uczynią prezent wyjątkową dekoracją świąteczną.  Ostatnio bardzo modny styl rustykalny sprawdzi się w obdarowywaniu osób zarówno młodszych, jak i starszych. Przygotowanie worka nie jest trudne, a potrafi sprawić wiele radości każdej ze stron. Wystarczy kawałek starej firanki, obrusu lub innej białej koronki, aby odpowiednio przyozdobić prezent. Wręczone podarunki przygotowane w taki sposób nie tylko szerzą idee zero waste i ekologicznego wykorzystania naturalnych surowców, ale również sprawiają ogromną radość tym, którzy go otrzymują. Przecież najlepsze prezenty pochodzą z połączenia serca, pracy i zaangażowania. Znasz kogoś kto jest wielkim fanem słodkości? W jutowy worek na czekoladki możesz spakować czekoladowe specjały, które ucieszą niejednego łasucha.

Pakowanie prezentów w worki wielorazowe ma nieskończoną ilość plusów. Najważniejsze jest jednak to, że osoba obdarowywana może zainspirować się naszą postawą i w przyszłym roku sama przygotuje prezent bardziej przyjazny środowisku. Dodatkowym elementem wartym uwagi jest to, jak spektakularnie wyglądają prezenty zapakowane w tak nietuzinkowe tworzywa. Nikt nie spodziewa się, że dostanie super podarunek w lnianym woreczku. 🙂

Przewiń do góry